slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

AZOTER L

Kapalné bakteriální hnojivo určené k listové - foliární aplikaci na širokou škálu pěstovaných plodin, které obsahuje speciální druh bakterií Herbaspirillum seropedicae izolovaných z rostlinných pletiv, způsobujících fixaci vzdušného dusíku v rostlinách. Nitrogenní bakterie aplikované na zelené části rostliny během vegetačního období díky své vysoké pohyblivosti rychle pronikají přes listovou kutikulu do rostliny a svým působením vytvářejí dostatečné množství dusíku pro výživu rostlin. Tento přípravek slouží jako bakteriální listové hnojivo, přičemž svými účinky může značně snížit aplikační dávky klasických průmyslových a listových hnojiv s obsahem dusíku, což vede ke značné finanční úspoře. AZOTER L kromě uvedených specifických bakterií obsahuje i makro a mikroživiny, čímž se řadí mezi komplexní listová hnojiva se širokospektrálním účinkem. Výrobek se používá jako listové hnojivo na řepku olejnou, pšenici, kukuřici, slunečnici, cukrovou řepu a širokou škálu zahradních plodin. Aplikuje se na zelené části rostliny postřikem po vytvoření dostatečné listové plochy pěstovaných rostlin za sníženého slunečního záření.

Počet vitálních mikroorganismů v KTJ.cm-3
Celkový počet vitálních mikroorganismů je min. 2.109 KTJ.cm-3
(Herbaspirillum seropedicae)
N - 7,0 %, K - 2,0 %
Aplikační dávka obsahuje 34,8g Fe, 15,3g Mn, 1,4g Cu, 3g B, 0,8g Mo, 2,6g Zn, 3,48g MgO, 1,4g Cu, 6,96g SO3
Hodnota pH = 5,8-8,5

Aplikuje se postřikovači na povrch půdy. Ředí se vodou v poměru 1:30 - 1:50 l v závislosti na postřikových mechanismech. Mísitelnost přípravku je dobrá, dá se míchat a společně aplikovat s preemergentními herbicidy. Možná je i společná aplikace se slabými roztoky minerálních hnojiv. Nemíchat s koncentrátem kapalných hnojiv (např. DAM 390). Pracovní tlak by neměl překročit hodnotu 2,5 atm.

Doporučená dávka je 10 l na 1 ha (min. však 150 l připraveného roztoku na 1 ha), přičemž deklarované hodnoty zaručují účinek, kterým se dá výrazně snížit dávka klasických průmyslových hnojiv.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer