slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

AZOTER SC

AZOTER SC® obsahuje kromě bakterií a účinných látek přítomných v kapalném bakteriálním hnojivu AZOTER mykoparazitickou plíseň Coniothyrium minitans, která napomáhá k obnovení přirozené schopnosti půdy a tím zabraňuje tvorbě spor plísně bílé hniloby (Sclerotinia sclerotiorum) nacházející se v půdě. Coniothyrium minitans nenapadá rostlinu, ale omezuje výskyt a rozšíření, resp. infekci pěstovaných plodin náchylných na uvedenou chorobu (řepka, slunečnice a další). Tímto se vytváří účinná pomoc v prevenci a biologické ochraně půdy a omezuje se výskyt jedné z nejzávažnějších chorob olejnin. Doporučuje se ke hnojení všech druhů polních a zahradních plodin, přednostně se však využívá u plodin, které mohou být napadeny chorobou Sclerotinia sclerotiorum (slunečnice roční, řepka ozimá, zelenina - hrách, petržel).

Počet vitálních mikroorganismů v KTJ.cm-3
Celkový počet vitálních mikroorganismů je min. 4.109 KTJ.cm-3
(Azotobacter chroococcum, Azospirillum brasilense, Bacillus megaterium, Coniothyrium minitans)
Hodnota pH = 5,8-8,5

Aplikuje se postřikovači na povrch půdy. Ředí se vodou v poměru 1:30 - 1:50 l v závislosti na postřikových mechanismech, s následným zapracováním do půdy pomocí disků, resp. kompaktorů, kultivátorů, jelikož dlouhodobé intenzivní UV záření nepříznivě působí na vitalitu bakterií. Mísitelnost přípravku je dobrá, dá se míchat a společně aplikovat s preemergentními herbicidy. Možná je i společná aplikace se slabými roztoky minerálních hnojiv. Nemíchat s koncentrátem kapalných hnojiv (např. DAM 390). Pracovní tlak by neměl překročit hodnotu 2,5 atm.

Doporučená dávka je 10 l na 1 ha (min. však 150 l připraveného roztoku na 1 ha), přičemž deklarované hodnoty zaručují účinek, kterým se dá výrazně snížit dávka klasických průmyslových hnojiv.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer