slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

AZOTER F

Kapalné bakteriální hnojivo vzniklé na bázi hnojiva AZOTER®, které obsahuje parazitickou plíseň Trichoderma atroviride, která ničí spory Fusarií v půdě. Při pěstování mnoha polních plodin patří fusariózy mezi nejdůležitější patogeny, které jsou významné z ekonomického hlediska, ale i z hlediska bezpečnosti potravin. Parazitická houba Trichoderma atroviride zlepšuje přirozené schopnosti půdy a tím účinně ničí spory fusarií už v půdě. Pokud tato prevence neproběhne v půdě, tak následně dochází k intenzivnímu množení spor a k produkci mykotoxinů. Pozitivní vliv účinku parazitní plísně se projevuje kromě
napadáni zástupců rodů Fusarium i v napadáni jiných rodů, jako jsou Pythium, Rhizoctonia a Botrytis, přičemž Trichoderma atroviride má výrazný stimulační vliv nejen na dynamiku růstu rostlin, ale i na odolnost rostlin, a to zlepšením obranných reakcí pěstovaných plodin a snížením obsahu mykotoxinů ve finální produkci. Doporučuje se ke hnojení všech druhů polních a zahradních plodin, přednostně se však využívá u plodin, které mohou být napadeny zástupci rodů Fusarium, zejména obiloviny, kukuřice, zahradní plodiny (plodová a dýňová zelenina).

Počet vitálních mikroorganismů v KTJ.cm-3
Celkový počet vitálních mikroorganismů je min. 4.109 KTJ.cm-3
(Azotobacter chroococcum, Azospirillum brasilense, Bacillus megaterium, Trichoderma atroviride)
Hodnota pH = 5,8-8,5

Aplikuje se postřikovači na povrch půdy. Ředí se vodou v poměru 1:30 - 1:50 l v závislosti na postřikových mechanismech, s následným zapracováním do půdy pomocí disků, resp. kompaktorů, kultivátorů, jelikož dlouhodobé intenzivní UV záření nepříznivě působí na vitalitu bakterií. Mísitelnost přípravku je dobrá, dá se míchat a společně aplikovat s preemergentními herbicidy. Možná je i společná aplikace se slabými roztoky minerálních hnojiv. Nemíchat s koncentrátem kapalných hnojiv (např. DAM 390). Pracovní tlak by neměl překročit hodnotu 2,5 atm.

Doporučená dávka je 10 l na 1 ha (min. však 150 l připraveného roztoku na 1 ha), přičemž deklarované hodnoty zaručují účinek, kterým se dá výrazně snížit dávka klasických průmyslových hnojiv.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer