slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

AZORHIZ

Rozšířená forma hnojiva AZOTER®, která obsahuje symbiotické bakterie Rhizobium spp. (Rhizobium japonicum a leguminosarum) je především určena pro pěstování sóji, hrachu, fazolí, lucerky a pícnin. AZORHIZ® je bakteriální hnojivo s dvojitým účinkem, které díky svému složení (asymbiotické a symbiotické kmeny bakterií) a efektivnímu vázání vzdušného dusíku poskytuje dostatečné zásobování rostlin dusíkem po celou dobu vegetace pěstovaných plodin a zároveň podporuje tvorbu bulek na kořenové soustavě kulturních plodin, což v konečném důsledku zlepšuje kvantitativní a kvalitativní ukazatele vypěstované produkce. Jako kapalná látka působící na základě bakterií původní mikroflóry po aplikaci do půdy svým působením vytváří dostatečné množství dusíku, fosforu, draslíku a produkcí růstových fytohormonů zároveň přispívá ke zlepšení kondice pěstovaných plodin zvýšením přirozené obranyschopnosti rostlin.

Počet vitálních mikroorganismů v KTJ.cm-3
Celkový počet vitálních mikroorganismů je min. 4.109 KTJ.cm-3
(Azotobacter chroococcum, Azospirillum brasilense, Bacillus megaterium, Rhizobium sp.)
Hodnota pH = 5,8-8,5

Aplikuje se postřikovači na povrch půdy. Ředí se vodou v poměru 1:30 - 1:50 l v závislosti na postřikových mechanismech, s následným zapracováním do půdy pomocí disků, resp. kompaktorů, kultivátorů, jelikož dlouhodobé intenzivní UV záření nepříznivě působí na vitalitu bakterií. Mísitelnost přípravku je dobrá, dá se míchat a společně aplikovat s preemergentními herbicidy. Možná je i společná aplikace se slabými roztoky minerálních hnojiv. Nemíchat s koncentrátem kapalných hnojiv (např. DAM 390). Pracovní tlak by neměl překročit hodnotu 2,5 atm.

Doporučená dávka je 10 l na 1 ha (min. však 150 l připraveného roztoku na 1 ha), přičemž deklarované hodnoty zaručují účinek, kterým se dá výrazně snížit dávka klasických průmyslových hnojiv.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer